Abban a hónapban, amikor ezt az embert kivégezték Magyarországon, akkor volt utoljára, hogy a mostaninál (651 ezer) több munkahely szűnt meg az Egyesült Államokban. Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy a munkaképes lakosság mértéke jóval kisebb volt akkor – tehát a mostani veszteség relatíve nem is olyan rossz. Másrészről: a felülvizsgálatok miatt – bármennyire is paradoxnak tűnik - már javuló trendet láthatunk: decemberben 688 ezer, januárban 655 ezer, februárban pedig 651 ezer volt az állásvesztők száma. A helyzet rossz, de talán nem romlik tovább.
Az American Association of Individual Investors (Egyéni Befektetők Amerikai Szövetsége) e heti felmérésében 22 éves történetük során a legmagasabb volt a bearish befektetők aránya (70.27 %). (http://bespokeinvest.typepad.com/bespoke/2009/03/the-running-of-the-bears.html) Ennek megfelelően, a magas aggódás miatt a múlt héten további 6 milliárdnyi dollár áramlott ki a részvényalapokból. Ezeknek – kontraindikatíve – már a részvény-árfolyamok emelkedését kellene jelezniük. Valóban így lesz-e? Majd a következő hetekben meglátjuk.
Pénteken a fogyasztói hitelek januári mértéke a várt 4 milliárd dolláros csökkenés helyett, - meglepő módon – több hónap óta először növekedett, 1.76 milliárdnyi értékben. Bár mindenki a globális „deleveraging”-ről beszél, az amerikai fogyasztónak lehet, hogy újraéledt a hitelek iránti étvágya. Ugyanakkor persze egy hónap adatából nem kell messzemenő következtetéseket levonni (http://www.cnbc.com/id/29553403).
Csütörtökön a kiskereskedelmi cégek jelentették februári eladási adataikat. Persze cégenként változó volt, de összességében nem lett olyan tragikusan rossz, amennyire várták. Jövőt hét csütörtökön, 12-én fél kilenckor a februári kiskereskedelmi eladások összesített mértékét fogják napvilágra hozni. Akkor majd kiderül, hogy a cégek jelentései jó előrejelzői voltak-e az össz-gazdasági helyzetnek.